Helmikuun kuvailta

Kaamoskameran helmikuun kuvailta pidettiin 9.2.16 Karhuntassussa Hannun Instituutin tiloissa. Alkuun pidemme yhdistyksen vuosikokouksen, jossa kävimme edellisen vuoden läpi ja tarkastelimme tulevaa kautta. Yhdistyksen johtokunta pysyi samana.

Virallisen kokouksen jälkeen pidimme kuvaillan aiheesta Yö. Kuvia ei tällä kertaa ollut lukumäärällisesti kovin paljoa, mutta laatu korvasi määrän. Taisto kärkipaikoista oli tasaista jo moni sija menikin tasan. Kerhollamme on tapana pistelaskuissa, että tasan mennyt sijoitus ei vie seuraavaa sijoitusta kun vaikka olympialaisissa. Smile Kisan ykkössijan jakoivat Petteri Törmänen ja Pirjo Natunen.

Kiitos kaikille läsnäolijoille illasta, nähdään maaliskuussa!

Seuraavana kuvailllan parhaiden satoa:

I: Petteri Törmänen

 

 

I: Pirjo Natunen

 

 

II: Pekka Toivonen

 

 

II: Pirjo Natunen

 

 

II: Tapio Seppälä

 

 

III: Pirjo Natunen

 

 

III: Tapio Seppälä

 

 

III: Tapio Seppälä

 

 

IV: Marketta Tornberg